نمایندگی پلاسما سامسونگ در قم | 09193056404-2536645610

 • 0
نمایندگی پلاسما سامسونگ در قم

نمایندگی پلاسما سامسونگ در قم | 09193056404-2536645610

نمایندگی پلاسما سامسونگ در قم

نمایندگی پلاسما سامسونگ در قم

نمایندگی تلویزیون سامسونگ قم
نمایندگی تلویزیون سامسونگ قم

 

موتورها معمولا از نوع یونیورسال هستند. این‌ها  کربنی دارند که مستعد فرسایش

هستند. با این حال، با توجه به استفاده نسبتا کوتاه از یک مخلوط‌کن، این معمولا یک مشکل

نیست.

برچسب زدن و برچسب زدن!) اتصال یکی در یک زمان ممکن است اجازه دهد منبع مشکل

ایجاد شود را می توان با مولتی‌متر دیجیتال امتحان کرد (آن‌ها باید در یک جهت و

فقط یک جهت را مطالعه کنند)و مقاومت‌های نیز بررسی شوند. در موتور با اتصال‌های

چند گانه بر سیم‌پیچ‌های آن ممکن است برای شناسایی و یا تعیین محل مشکل باشد.

نمایندگی پلاسما سامسونگ در قم

 

سیم‌پیچ‌های می‌توانند منجر به گرم شدن بیش از حد، سرعت نادرست، یا حتی

یک مخلوط‌کن که با سوئیچ قدرت که ظاهرا در موقعیت خاموش قرار دارد و گاهی سیم‌کشی

به نوعی عجیب است، منجر شود!

کنترل بد به هر عددی از مشکلات مکانیکی شامل افزایش بیش از حد و ستون فقرات،

لرزش، روتور و یا چرخش بسیار تنبل منجر خواهد شد. گاهی اوقات، تمیز کردن، تمیز کردن، و

روغنکاری موثر است، اما چون این چرخش با سرعت بالا انجام می‌شود، روی آن حساب

نکنید. متاسفانه به جای of توپ،  برنزی ارزان‌قیمت اغلب مورد استفاده قرار

می‌گیرند. با این حال، جایگزین کردن یک مجموعه از یک واحد مشابه دیگر ممکن است جواب

دهد چون معمولا  برنز است و نه شفت موتور که شکست می‌خورد.

نمایندگی تعمیرپلاسما سامسونگ در قم

نمایندگی پلاسما سامسونگ در قم
نمایندگی پلاسما سامسونگ در قم

 

واحدهای پیشرفته دارای کنترل سرعت متغیر هستند – شبیه به نور. اگر این

کار بد باشد، مخلوط‌کن همیشه با سرعت کامل انجام می‌شود – سپس عنصر فعال

احتمالا منفجر می‌شود. تعویض ممکن است و انواع قسمت‌ها باید به آسانی در

دسترس باشند.

تاثیر گرما بر خرابی تلویزیون های پلاسمابدون دیدگاه

تاثیر گرما بر خرابی تلویزیون های پلاسما

تاثیر گرما بر خرابی تلویزیون های پلاسما

تلویزیون های پلاسما یکی از اجزاء جدا نشدنی تولیدات برندهای مختلف در طول سالیان گذشته بوده و همواره تولید کنندگان در کنار تولید تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی و فراز و نشیب های آن تولید تلویزیون های پلاسما را قطع نکرده اند و از طرف دیگر به دلیل ساختار و تکنولوژی متفاوت این دستگاهها، تعمیر تلویزیون پلاسما اهمیت خاصی در بخش خدمات پس از فروش داشته است.

تاثیر گرما بر خرابی تلویزیون های پلاسما
تاثیر گرما بر خرابی تلویزیون های پلاسما

تاثیر گرما بر خرابی تلویزیون های پلاسما

ویژگی های تصویری متفاوت نسبت به تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی و قیمت مناسب از دلایل اصلی تمایل مصرف کنندگان به این تکنولوژی بوده که در نهایت باعث ترغیب تولید کنندگان شده است اما یکی از ایرادهایی که منتقدان همواره به تلویزیون های پلاسما داشته اند توان مصرفی بالا در این تلویزیون ها است که نتیجه آن تولید حرارت بیشتر نسبت به تکنولوژیهای دیگر است و همانطور که می دانیم گرما یکی از عوامل ایجاد استهلاک در قطعات الکترونیک است و همواره یکی از اهداف طراحان در بخش های مختلف تولید لوازم خانگی پیدا کردن راههای متفاوت برای کاهش این عامل بوده است. در ادامه به بررسی تاثیر گرما بر خرابی تلویزیون های پلاسما و مسائل مرتبط با آن می پردازیم :

تاثیر گرما بر خرابی تلویزیون های پلاسما
تاثیر گرما بر خرابی تلویزیون های پلاسما

یکی از استدلال های مخالفان تلویزیون های پلاسما میزان خرابی بالا در این تلویزیون ها است اما باید بدانیم بر طبق آمار بدست آمده از بخش تعمیرات تلویزیون (نمایندگی تعمیر تلویزیون پاناسونیک) میزان خرابی نسبت به آمار فروش در تلویزیون های پلاسما در مقایسه با تلویزیون های ال سی دی پایین تر است پس چرا چنین دیدگاهی نسبت به این تلویزیون ها وجود دارد؟ شاید اصلی ترین دلیل آن نوع ایجاد خرابی و سوختن قطعات در این تلویزیون ها است. در تلویزیون های پلاسما برای بایاس پنل تلویزیون به ولتاژهای بالا (حدود 200 و 60 ولت) نیاز داریم و این ولتاژ بالا در کنار نوع آرایش و ساختار و طراحی و چینش قطعات باعث می شود تا توان مصرفی بردهای اصلی در این تلویزیون ها بالا بوده و به بیان ساده حرارت زیادی تولید شود. گرمای تولید شده اگر به درستی مهار و دفع نشود در طول زمان مصرف می تواند روند استهلاک را بالا برده و باعث ایجاد خرابی در بردهای مختلف شود. اما اگر این حرارت همانطور که در بسیاری از مدل های تولید شده به درستی و با استفاده از راهکارهای مشخص دفع شود در بسری از موارد شاهد برتری این تلویزیون ها بر تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی هستیم. مثلا در تلویزیون های پلاسما پاناسونیک در مدل های متعددی شاهد استفاده از فن های با کارایی و راندمان بالا برای دفع حرارت بخش های مختلف هستیم که به دلیل استفاده از فن های با کیفیت بسیار بالا حتی با گذشت سالها استفاده نه سر و صدایی از آنها شنیده می شود و نه حرارت دستگاه به حدی بالا می رود که باعث تشریع روند استهلاکی دستگاه شود.

تعمیرکار تلویزیون پلاسما سامسونگ در شهر قم

لحیم سردی چیست ؟ در بردهای الکترونیکی گرما به چند صورت به قطعات آسیب می زند و باعث خرابی انها می شود که یکی از انها لحیم سردی یا COLD SOLDERING است. قلع استفاده شده در بردهای الکترونیکی به مرور زمان به نوعی فاسد شده و ترک های بسیار ریزی در ان ایجاد می شود که به مرور زیادتر شده و باعث جدا شدن قطعه از برد می شود که می تواند باعث آسیب دیدن خود قطعه و یا قطعات و بردهای دیگر هم شود. در بخش تعمیرات تلویزیون هم بسیار دیده می شود که در تعمیر تلویزیون پلاسما قطعه ای دچار لحیم سردی شده و باعث رسیدن آسیب به چند بخش مختلف شده است.

شما میتوانید جهت تعمیر تلویزیون در قم همراه با ما تماس بگیرید.

تماس و مشاوره رایگان

قهوه ساز

یک ساز چکه چکه از چند جز تشکیل شده‌است:

۱. یک ترکیب  و یا جداگانه (، معمولا)انواع پمپ و سپس گرم نگه

داشتن قهوه.

۲. محافظ حرارتی – برای جلوگیری از دماهای اضافی.

۳. برخی از انواع آب – از چکه چکه در زمانی که مخزن جداگانه استفاده می‌شود، جلوگیری

می‌کند.

۴.  یا کنترل‌کننده. ساده‌ترین آن‌ها مکانیکی هستند در حالی که واحدهای

قابل‌برنامه‌ریزی با ساعت و تایمر الکترونیکی نیز در دسترس هستند.

علت زود خراب شدن تلویزیون پلاسمابدون دیدگاه

آیا ممکن هست تلویزیون های پلاسما زود خراب می شوند؟

علت زود خراب شدن تلویزیون پلاسما

اگر عنوان این نوشته آیا تلویزیون های پلاسما زود خراب می شوند؟ را صحیح بدانیم قبل از هر چیز این سوال پیش می آید که از بین تکنولوژی های تولید تلویزیون کدامیک بهتر است ؟ ال سی دی ؟ ال ای دی ؟ یا پلاسما ؟

علت زود خراب شدن تلویزیون پلاسما
علت زود خراب شدن تلویزیون پلاسما

علت زود خراب شدن تلویزیون پلاسما

در مجموع جواب همه این سوال ها یکی است و آن این که : تکنولوژی های مختلف تولید تلویزیون یعنی پلاسما ، ال سی دی که در مسیر پیشرفت به تلویزیون های ال ای دی تبدیل شده اند و یا حتی کسانی که از ویدئو پروژکتور بعنوان تلویزیون استفاده می کنند نسبت به هم برتری ندارند بلکه با هم تفاوت دارند و ویژگی های هر کدام از آنها برای یک شرایط خاص مناسب است. ایجاد و دیده شدن تصویر در تلویزیون های ال ای دی نیازمند نور بک لایت است و همین نور زمینه باعث می شود تا در این تلویزیون ها رنگ سیاهی مطلق وجود نداشته باشد.

تعمیر تلویزیون پلاسما سامسونگ قم

پنل این تلویزیون ها در مقابل ضربه بسیار آسیب پذیر و شکنده هستند اما در عین حال بسیار سبک بوده و انرژی کمی مصرف می کنند و در نتیجه گرمای کمی هم تولید می کنند اما در مقابل تلویزیون های پلاسما سنگین تر هستند و گرمای بیشتری تولید می کنند اما پنل آنها عموما دارای محافظ صفحه است و به سادگی آسیب نمی بیند و از همه مهمتر اینکه رنگ مشکی آنها از درجه خلوص بالایی برخوردار است.البته در بین عموم متداول شده که در صد خرابی در تلویزیون های پلاسما بیشتر از تلویزیون های ال ای دی است که اگر نگاهی دوباره به آمار بخش تعمیر تلویزیون در قم اشته باشیم به نتیجه ای معکوس می رسیم که البته جوانب مهم دیگری هم دارد.

 دعلت زود خراب شدن تلویزیون پلاسما
علت زود خراب شدن تلویزیون پلاسما

همانطور که در نوشته های پیشین هم گفتیم پنل تلویزیون پلاسما از پیکسل های حاوی گاز نئون و زنون تشکیل شده که طی عملیات بسیار پیچیده ای پیسکل های پنل طی فرایند شارژ و دشارژ شدن پنل رنگ های مختلف را تولید می کنند. روند تولید تصویر در تلویزیون پلاسما از آنجایی به بخش خدمات پس از فروش و تعمیر تلویزیون ارتباط پیدا می کند که در این تلویزیون ها برای بایاس و تغذیه پنل تلویزیون و بردهای راه انداز آن به ولتاژهایی با دامنه بالا نیاز است که این ولتاژ بالا باضافه توان تلفاتی بالایی که این بردها دارند باعث می شود که حرارت زیادی در طول زمان کار دستگاه تولید شود و همچنین قطعات خاص استفاده شده در این بردها و نحوه طراحی و چیدمان قطعات باعث می شود تا در صورت ایجاد خرابی عداد زیادی از قطعات آسیب ببینند.

ز نگاه فنی و در بخش تعمیر تلویزیون پلاسما در بردها Y و X این تلویزیون ها معمولا تعداد زیادی قطعات الکترونیکی به نام ترانزیستورهای FET و قطعات دیگری بنام IGBT استفاده شده که با ولتازهای بالایی (مانند VS به میزان حدودا 170 تا 210 ولت در مدل های مختلف و VA به میزان 55 تا 75 ولت در مدل های مختلف) بایاس می شوند، حرارت بالایی تولید می کنند و در هنگام خرابی معمولا گروهی خراب می شوند. اهمیت حرارت تولید شده بوسیله قطعات در آنجاست که همانطور که در قبل هم توضیح داده ایم بنابر یک اصل ساده الکترونیکی قطعاتی که گرمای بیشتری تولید می کنند بیشتر هم خراب می شوند. حرارت تولید شده در بردهای Y و X به مرور زمان باعث لحیم سردی مدار می شوند که خود عاملی است برای ایجاد تولید حرارت بشتر و سوختن قطعات.

علت زود خراب شدن تلویزیون پلاسما
علت زود خراب شدن تلویزیون پلاسما

ساختار تلویزیون های پلاسما اساسا با تلویزیون های ال ای دی تفاوت دارد. ساختار پنل و نحوه تشکیل تصویر در آن ، بردهای راه انداز پنل و روش کار آنها ،نحوه پردازش تصویر و حتی شکل و مقدار دامنه و جریان ولتازهای خروجی برد پاور همه و همه با تلویزیون های ال ای دی تفاوت بنیادی دارد. پس طبیعی است که در این شرایط تعمیر تلویزیون پلاسما کاملا با شرایط تعمیر تلویزیون led متفاوت باشد. در چندین نوشته راجع به تعمیرات تلویزیون پلاسما و شرایط خاص آن صحبت کرده ایم و به طور خلاصه عرض می کنیم که روش تعمیر تلویزیون های پلاسما در نمایندگی های تعمیرات مانند ال جی یا سامسونگ بیشتر بر اساس تعویض کامل بردهای y و x است که هر چند در بیشتر از 90% خرابی ها هم همین دو برد آسیب می بینند اما طبیعتا هزینه این تعویض به مشتری تحمیل خواهد شد مشتری که شاید در بیشتر موارد به دلیل قیمت پایین تر تلویزیون پلاسما به سراغ خرید آن رفته است.

 

 


Log out of this account

Leave a Reply

دسته‌ها

 • 1
 • 14
 • 11
 • 97
 • 47
 • 370
 • 2,221
 • 21,089
 • 59,501
 • 17,105